Terugkoppeling vanuit het platform economie en toerisme

Algemeen

Interessante uitkomst is dat een kleine werkgroep aan de slag gaat met kansen voor startende ondernemers op het eiland. Ook gaan Hiswa-Recron en ZLTO verder met elkaar van gedachten wisselen over hoe de sectoren elkaar meer kunnen versterken maar ook gezamenlijke problemen kunnen oplossen. Denk bijvoorbeeld aan de recreatieve fietser die tijdens de oogstperiode geconfronteerd wordt met grote landbouwvoertuigen en dit soms tot confrontaties leidt. Gezamenlijk worden oplossingen gezocht.

Op het gebied van economie is het volgende de revue gepasseerd

Jordi Dooge van Dockwize wil graag in gesprek komen met de ondernemer om vanuit ondernemersperspectief te kijken naar de volgende stap voor zijn of haar bedrijf en hoe deze gezet kan worden. Dit is vaak een individueel proces. Er zijn veel mogelijkheden maar voor Dockwize is het wel belangrijk om te weten hoe ze met de (kleinere) ondernemer in gesprek kunnen komen. De drempel hiervoor lijkt namelijk nog hoog te zijn. Jordi vraagt dan ook om Dockwize uit te nodigen voor bestaande bijeenkomsten, zoals bijvoorbeeld een ledenvergadering. Dockwize kan dan een presentatie geven met behulp van een aantal passende casussen. 

Mocht u dus zelf gebruik willen maken van de diensten van Dockwize, aarzel niet. Maar bent u lid van een ondernemersvereniging of van een van de brancheverenigingen, dan kunt u Jordi dus ook uitnodigen om eens langs te komen om voor een breder aantal ondernemers voorlichting te geven. U kunt hem via de website van Dockwize vinden en benaderen: Team - Dockwize Het is sowieso interessant om eens naar de website te kijken. 

Jordi Dooge heeft ook aangegeven dat Dockwize begeleidingstrajecten voor beginnende ondernemers biedt. Als er een financieringscomponent aan zit, wordt Impuls er ook bij betrokken. 

Impuls heeft geprobeerd om een programma te ontwikkelen voor jonge ondernemers. Dit blijkt nog erg lastig te zijn maar er zijn vragen vanuit jonge ondernemers gekomen en Impuls wil hen graag helpen. De Rabobank heeft aangegeven dat startende en jonge ondernemers een innovatief idee en/of project tot €10.000,- kunnen aanmelden bij de Rabobank. Al met al reden voor de gemeente om samen met deze organisaties een voorlichtingsavond voor jonge ondernemers te gaan verzorgen. Dit gaan we dus in 2025 doen. 

Terugkoppeling proces toeristische visie

Vorig jaar is er gestart met het opstellen van een toeristische visie. Er is een breed participatietraject opgezet, waaronder een lentemarkt waarbij inwoners in elke kern bevraagd zijn over toerisme. Ook is er een digitale enquête uitgezet onder jongeren. Inmiddels zijn we in de afrondende fase en wordt er gemikt op vaststelling van de toeristische visie in februari aanstaande. Binnenkort is het conceptvisiedocument openbaar beschikbaar via de raadagenda. Raadpleeg de raadsagenda eenvoudig via Gemeente Noord-Beveland